نرم‌افزار مشهور و محبوب مسیریابی ویز اعلام کرده از این پس کاربران این اپلیکیشن قادر خواهند بود کتاب‌های صوتی نیز گوش کنند.

ویز (Waze)  یک نرم‌افزار بر مبنای سامانه موقعیت‌یاب جهانی است که از سیستم ناوبری گام‌به‌گام استفاده می‌کند. اپلیکیشن ویز بهترین مسیر را از مبدأ تا مقصد و همچنین نقاط پرترافیک و بسته شدن جاده‌ها را لحظه به لحظه به کاربران اطلاع می‌دهد.  این مسئله سبب شده که این برنامه به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها برای رانندگان تبدیل شود.

یکی از مزیات این برنامه نسبت به برنامه‌های مشابه استفاده از فایل‌های صوتی و برنامه‌های اجرای موسیقی برای کاربرانش است که به تازگی مسئولان این برنامه امکان گوش دادن به فایل‌های کتاب صوتی را نیز به آن اضافه کردند.

کاربران ویز قبل از این می‌توانستند فایل‌های موسیقی دلخواه خود را با استفاده از پلیر این نرم‌افزار گوش کنند و حالا می‌توانند با استفاده از آن کتاب‌های صوتی را نیز گوش کنند.

ویز در همکاری با سایت اسکریبد کتاب‌های صوتی کاربران را فراهم می‌کند. اسکریبد (Scribd) نام یک کتابخانه دیجیتال و سرویس اشتراک‌گذاری کتاب الکترونیک و کتاب صوتی است که بیش از یک میلیون نسخه کتاب دارد. اسکریبد که دفتر مرکزی آن در ایالت سانفرانسیسکو آمریکاست در حال حاضر با داشتن ۸۰ میلیون کاربر به نت‌فلیکس کتاب‌خوانی معروف است.

منبع: ایبنا