پویش سه شنبه های بدون خودرو

در جدید ترین پویش های مردمی  یکی از موفق ترین ها ، پویش سه شنبه های بدون خودرو بوده که توسط حامیان محیط زیست به بالاترین بازخورد در فضای مجازی رسید تا جایی که در رسانه مطرح شد . و اما پس از گذشت چند ماه این پویش نه تنها در تهران بلکه در نزدیک به 200 شهر ایران اجرایی شد .این پویش در شبکه های اجتماعی با #سه_شنبه_های_بدون_خودرو توسط کاربران نقل می شود.

هدف :

هدف این پویش از ابتدا کم  کردن رفت آمد با خودرو های تک سرنشین و جایگزین کردن استفاده از خودروی شخصی و تک سرنشین با وسائل نقلیه اشتراکی ، وسائل نقلیه عمومی ، دوچرخه و حتی پیاده روی بوده که در روز سه شنبه افرادی که از این پویش حمایت می کنند سعی در اجرای قوانینش دارند.

هدف کلی از راه اندازی این پویش لزوما تنها کمک به بهبود کیفیت هوای شهر نیست و از آلودگی های محیطی دیگر که به وسیله خودرو ایجاد می شود نیز می کاهد طبق آمار به دست آمده هر شهروند تهرانی که از خودروی شخصی استفاده میکند روزانه به طور میانگین  2 ساعت از زمانش را در ترافیک هدر می دهد ، که این موضوع  تاثیرات منفی روی افراد میگذارد و از بارزترین تبعات آن بروز خشونت های اجتماعی می باشد.

کافی است #به_اندازه_خودم به پویش #سه_شنبه_های_بدون_خودرو کمک کنم

موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات به عنوان یکی از کوچکترین اعضای این پویش با افتخار در راستای توسعه این مهم قدم گذاشته و پایبند به اهدف آن می باشد .