رمان “هیپی” اثر پائولو کوئلیو به همت بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به چاپ رسیده است. موضوع رمان به سفری بازمی‌گردد که پائولو کوئلیو در سال 1970 با قطار از آمستردام به استانبول انجام داد. پائولو در آمستردام با دختری به نام کارلا آشنا می‌شود و این دو تصمیم می‌گیرند با اتوبوس به نپال سفر کنند. آن‌ها در طول راه، ماجراهای فوق‌العاده‌ای از عشق و بیداری معنوی را تجربه می‌کنند و به تدریج دستخوش تغییراتی عمیق می‌شوند که ارزش‌های جدیدی را در زندگی‌شان به ارمغان می‌آورد. پائولو کوئیلو زاده سال 1947 در برزیل از جمله نویسندگانی است که در کشورمان از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است. کیمیاگر، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم، خیانت، جاسوس و عشق ورای ایمان از جمله دیگر آثار اوست.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به هر حال، در سال 1970 جهان در سلطه زنان بود. بهتر بگویم، دختران هیپی بر جهان تسلط داشتند. مردان به این طرف و آن طرف می‌‌رفتند و می‌دانستند که با مد نمی‌توانند آن دختران را اغوا نمایند، زنان در این موضوع بهتر از مردان بودند طوری که تصمیم گرفتند دیگر بپذیرند که وابسته‌اند، در فضایی رها شده قرار دارند و صریحا از مردان تقاضا می‌کردند: “مراقب من باش، من تنها هستم و کسی را ندارم، فکر می‌کنم دنیا مرا فراموش کرده و عشق برای همیشه من را رها کرده است.”

این دختران، مردان خود را پیدا کرده بودند و هرگز به فکر ازدواج نبودند و فقط به خوشگذرانی و تفریح و سرگرمی با یک جنس خلاق فکر می‌کردند و نسبت به مسائل مهم سطحی‌نگر و کم توجه بودند…

هیپی در 269 صفحه رقعی با جلد نرم چاپ و با قیمت 29500 تومان روانه کتابفروشی‌ها شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید