خاطرات صد در صد واقعی یک سرخپوست پاره وقت رمان جذاب، پرکشش و خواندنی شرمن الکسی به همت نشر افق تجدید چاپ شده است. جونیور، شخصیت مرکزی این کتاب با انواع و اقسام گرفتاری‌های جسمی به دنیا آمده، او که در میان اعضای قوم و قبیله سرخپوستِ خود مدام آزار می‌بیند، دائما به دنبال یافتن پاسخی برای سوال‌های خود است تا اینکه در نهایت تصمیم می‌گیرد اقامتگاه سرخپوستان را ترک کند و به مدرسه سفیدپوست‌ها در شهرک مجاور برود، اما اعضای قبیله به دلیل این حرکت و عدم همرنگ شدن با جماعت به او لقب خائن می‌دهند! اما در نهایت سرنوشت جونیور چه خواهد شد؟

شرمن الکسی نویسنده و فیلمساز آمریکایی، خود از سرخپوست‌های اسپوکن است و کتاب خاطرات صد در صد واقعی یک سرخپوست پاره وقت را می‌توان به نوعی تجربه‌ی واقعی زندگی سرخپوستان آمریکایی دانست. شرمن الکسی در این کتاب، در جایی به این جمله تولستوی اعتراض دارد که گفته است: “خوشبخت‌ها در همه جای دنیا شبیه هم‌اند اما بدبخت‌ها هر کدام بدبختی خود را دارند.” شرمن الکسی می‌گوید که آقای تولستوی اینطور نیست، نود درصد سرخ‌پوستان، به خاطر مصرف الکل می‌میرند بنابراین بدبختی همه‌ی آن‌ها یکی است!!!

چاپ هفتم کتاب حاضر با ترجمه رضی هیرمندی در 280 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 28 هزار تومان چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید