کتابِ عمو جان استالین، جدیدترین اثر ابراهیم رها به همت نشر چشمه به چاپ رسیده است. آثار ابراهیم رها با سال‌ها سابقه طنزنویسی در مطبوعات همیشه با استقبال مثال‌زدنی مخاطبان همراه بوده و طنز ظریف موجود در آثارش همواره کارکرد خود را داشته است. حالا نشر چشمه آخرین اثر این طنزنویس محبوب کشورمان را چاپ کرده است: “عمو جان استالین”

در عمو جان استالین، مردی با توهم توطئه‌ی شدید و با ابزارِ مرگ بر فلان‌جا و نابود باید گردد و استکبار جهانی و… تمام فوتبال جهان، مخصوصا جام جهانی 2018 را تحلیل می‌کند. هر شوتی را که در مسابقه‌ای زده می‌شود و هر گلی را که به ثمر می‌رسد با این نگاه تفسیر می‌کند. از بیرانوند تا آزمون و از فردوسی‌پور تا کی‌روش و حتا همه‌ی هنرپیشه‌هایی که در مورد این جام نظری داده‌اند. همه و همه از زاویه دید ضد استکباری عمو جان استالین بررسی می‌شوند. همه در همین کتاب!

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

بعد از آن‌که همگان دانستند جام جهانی‌های قبل از 1998 و پیروزی ما بر امریکا همه سوءتفاهم بود، جهان صرفا و صرفا برای کمرنگ کردن پیروزی غرورآفرین ما بر استکبار جهانی دست به برگزاری جام جهانی 2002 زد. سوال اساسی این است که چرا میزبانی را به کره‌ی جنوبی و ژاپن دادند؟ کره‌ی جنوبی که حیاط خلوت امریکای جنایت‌کار است و ژاپن هم مثل پسرخاله‌ی امریکاست.چرا میزبانی را به بنگلادش یا کومور شرقی ندادند؟ اصلا اگر بنا به میزبانی مشترک بود چرا میزبانی را به کره‌ی شمالی و کوبا به صورت مشترک ندادند؟

کیان می‌گوید کره و ژاپن هم مرز هستند اما کره شمالی و کوبا خیلی از هم دورند.اما این‌ها گویا نشنیده‌اند که همدلی از همزبانی خوش‌تر است!

عمو جان استالین در 158 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 19 هزار تومان چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید