کتاب مهارت‌های مشاوره به زبان آدمیزاد اثر گیل اونز از مجموعه کتاب‌های به زبانِ آدمیزاد نشر هیرمند به چاپ رسیده است. چه بخواهید مشاور شوید، چه در شغل‌تان به مهارت‌های مشاوره نیاز داشته باشید و چه صرفا به دنبال افزایش مهارت‌های ارتباطی‌تان باشید، این کتاب می‌تواند کمک کننده باشد. نویسنده در این کتاب ابزاری کاربردی در اختیارتان می‌گذارد تا در روابط‌تان بسیار بهتر از پیش عمل کنید. گیل اونز، خود در توصیف این کتاب می‌گوید:
من سال‌های زیادی از عمرم، چه در کودکی و چه در بزرگسالی، عاشق انسان‌ها بوده‌ام و از کمک به دیگران در هنگام روبه‌رو شدن با سختی و رنج لذت بسیاری می‌برم.

نویسنده کتاب خانم گیل اوانز

نویسنده کتاب خانم گیل اوانز

هدف من در این کتاب این است که اشتیاقم را برای کمک به حل نگرانی‌های مردم از راه گوش دادن فعال و به کارگیری مهارت‌های مشاوره در روابط نشان دهم. تجربه‌ی شخصی من نشان می‌دهد برای اینکه بفهمیم و یاد بگیریم چطور باید به حل مشکلات دیگران کمک کنیم، باید عمرمان را بگذرانیم، چون مردم و شرایطی که در آن قرار می‌گیرند، پدیده‌هایی پیچیده هستند. این موضوع باعث شد حتی در شرایط سخت، همچنان پیگیر و علاقه‌مند باقی بمانم. پیش از مشاور شدن فکرش را هم نمی‌کردم که در پیمودن این مسیر چقدر اطلاعات درباره‌ی خودم به دست می‌آورم و چقدر لازم است خودم را بشناسم تا بتوانم شنونده‌ی بهتری برای دیگران باشم. در این کتاب می‌بینید چقدر تاکید دارم که هم‌زمان با افزایش دانش و مهارت‌هایتان، باید آگاهی‌تان درباره‌ی خودتان هم بیشتر شود.

کتاب مهارت های مشاوره به زبان آدمیزاد

عکس روی جلد کتاب مهارت های مشاوره به زبان آدمیزاد

این کتاب به درد شما می‌خورد اگر:
-در به در به دنبال راه‌هایی برای از بین بردن موانع گوش دادن موثر به دیگران هستید.
-مردم با مشکلات شخصی خاصی برای درددل سراغ‌تان می‌آیند و نمی‌دانید چه برخوردی مناسب آن‌هاست.
-مشاور هستید و به دنبال چارچوبی کاربردی برای جهت و نظم دادن به جلسات‌تان می‌گردید.
-می‌خواهید راه مناسب برخورد با موقعیت‌های دشوار یا خطرناک در گفت‌وگوهای یاورانه را بلد شوید.
-درباره‌ی مشاوره دادن به خانواده یا دوستان و آشنایان مردد هستید.
-شغلی دارید که در آن ارتباط با مراجع اهمیت زیادی دارد (پزشک،پرستار،مدد کار اجتماعی و…)

 

افزایش مهارت های مشاوره ای

 

در بخشی از کتاب مهارت‌های مشاوره به زبان آدمیزاد می‌خوانیم:

کارکردن در جایگاه مشاور مسئولیت‌هایی در بر دارد. قدرت مهارت‌های گوش دادن فعال بیشتر از چیزی است که معمولا تصور می‌شود و کاربرد آن‎ها مراجع را به سمت افشای مسائل بسیار حساس می‌برد. در نتیجه، ممکن است به کارگیری آن‌ها شما را با دوراهی‌های اخلاقی روبه‌رو کند. به منظور آمادگی برای چنین شرایطی باید به نقش خودتان در جایگاه مشاور خوب فکر کرده و درباره‌ی آن دید روشنی داشته باشید. یا اگر کار اصلی‌تان چیز دیگری مثل معلمی یا مربیگری است و مهارت‌های مشاوره را در دل آن به کار می‌برید، باید به خوبی بدانید نقش‌تان به عنوان مشاور چه تاثیری بر حد و مرزهای نقش اصلی‌تان دارد. شما در قبال چه کسی مسئولید؟ همچنین ارزش‌های خودتان را بررسی کنید و ببینید چقدر با ارزش‌های سازمان یا مراجعانتان همخوان یا ناهمخوان است.

نسخه اصلی کتاب مهارت های مشاوره به زبان آدمیزاد

تصویر جلد نسخه اصلی کتاب مهارت های مشاوره به زبان ادمیزاد

مهارت‌های مشاوره به زبان آدمیزاد را زینب شاهدی ترجمه کرده و اثر حاضر در 375 صفحه وزیری با جلد نرم و قیمت 35 هزار تومان چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای مشاهده کتاب مهارت‌های مشاوره به زبان آدمیزاد در فروشگاه کلیک کنید