جلد یکمِ وبلاگ خون آشام اثر پیت جانسون به همت نشر هوپا به چاپ رسیده است. مارکوس قهرمان این رمان جذاب در معرفی خود می‌گوید: اسم من مارکوس است. تا شب جشن تولد سیزده سالگی‌ام، پسری معمولی بودم تا اینکه مامان و بابایم راز بزرگ، وحشتناک و خانمان‌براندازی را برایم رو کردند! گفتند نیمه خون آشام هستند و من هم به زودی به موجودی نیمه خون آشام تبدیل می‌شوم. عجب کابوسی! پیت جانسون اول اولش توی رادیو منتقد فیلم بود و بعدها معلم شد. آن‌قدر با بچه‌ها سر و کله زد و تجربه‌های جالب به دست آورد که آخرش تصمیم گرفت برای بچه‌ها داستان بنویسد. بعدها هم حتی بعد از اینکه بیشتر از چهل کتاب برای بچه‌ها نوشت ارتباطش را با بچه‌ها قطع نکرد و هنوز که هنوز است از وب سایتش حرف‌ها و نظرهای دوست‌های کوچولویش را می‌خواند. کتاب‌های پیت جایزه‌های زیادی درو کرده مثل جایزه‌ی یانگ تلگراف و بریلینت بوک.

مارکوس می‌گوید اولش فکر کردم مامان و بابایم عقلشان را از دست داده‌اند یا سرکارم گذاشته‌اند. تا اینکه یک روز سر و کله‌ی یک دندان نیش نوک تیز و براق توی دهانم پیدا شد. بعد هم فهمیدم اشتیاق وحشتناکی به خون دوستم دارم!

این کتاب اولین جلد از مجموعه‌ی جذاب، خنده‌دار و ترسناک پیت جانسون است. جلد یکم وبلاگ خون ‌آشام را مریم فیاضی ترجمه کرده و اثر حاضر در 247 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 23 هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید