جلد سوم ماجراهای کمیسر کلیکر با عنوان “تله‌ی شاه ماهی” اثر راینر ماریا شرودر و با تصویرگری آن‌که زیبرت به همت نشر پرتقال به چاپ رسیده است. این بار از بازرس ویژه‌ی پلیس، کمیسر ناگل که به خاطر کله‌ی کچلش در سراسر دنیا به کلیکر معروف است کاری ساخته نیست. یکی از دوستانش را دزدیده‌اند و آدم‌ربایان تهدید کرده‌اند که پلیس نباید دخالت کند وگرنه اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد! هیچ ردی از گروگان‌گیرها نیست. آن‌ها پول زیادی می‌خواهند و عجله هم دارند. یاران پارک‌هتل اما دل‌شان خالی نشد. آن‌ها کلک شاهی‌ماهی را سوار کردند…

 

تله‌ی شاه ماهی

عکس جلد کتاب

راینر ماریا شرودر از پرفروش‌ترین نویسندگان آلمانی زبان معاصر است که مجموعه کمیسر کلیکر او تاکنون بیش از 6 میلیون جلد فروش داشته است. راینر ماریا شرودر در سال 1951 در رستوک به دنیا آمد. دوران رشدش در برلین شرقی سپری شد تا اینکه مدت کوتاهی قبل از ساخت دیوار برلین به همراه خانواده‌اش به آلمان غربی مهاجرت کردند، جایی که به اجبار یک سال نخست را در کمپ زندگی کردند. شرودر را می‌توان از جمله نویسندگان آلمانی دانست که آثارش از تنوع ژانری گوناگونی برخوردار است و مجموعه کمیسر کلیکر از جمله جذاب‌ترین آنهاست.

 

نویسنده کتاب تله‌ی شاه ماهی

عکس نویسنده اثر Rainer M. Schröder

در بخشی از کتاب تله شاه ماهی می‌خوانیم:

شلغم گفت: اینجا کبریت و چندتا شمع هست. اما صرفه‌جویی کن، مدت زیادی رو باید اینجا سر کنی. در ضمن اگر خواستی از ته جیگرت فریاد بزنی، بزن. خودتو خالی کن. دیوارها ضخیمن کسی اذیت نمی‌شه.
تینو داد زد: “صبر کن!…از جون من چی می‌خواین؟” و دستمال سیاه را از روی چشمانش کنار زد. در همان لحظه در سنگین صدایی کرد و چفت در قیرررچ بسته شد و قدم‌های شلغم دور شدند. بس که تاریک بود تینو حس می‌کرد که در دریای مرکب سیاه افتاده است. کورسویی از نور هم به این اتاق زیرزمین نمی‌تابید.
اول می‌بایست تمام اتاق را خوب بررسی می‌کرد. اشتباهی در کار نبود. هدف از آدم‌ربایی خود او بود. او با گانگسترها طرف شده بود و آنها می‌دانستند چه می‌خواهند و برای نخستین بار از زمانی که آن دو مرد او را به زور از وسپایش پیاده کرده بودند! ترس به جانش افتاد. تینوی بی دفاع به دست چند گانگستر نامرد افتاده بود…

 

جلد نسخه اصلی کتاب تله‌ی شاه ماهی

عکس جلد اصلی

 

تله شاه ماهی را فریبا فقیهی ترجمه کرده و این کتاب در 112 صفحه رقعی با جلد نرم چاپ و با قیمت 17 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

برای خرید کتاب تله شاه ماهی در فروشگاه کلیک کنید

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات