کتاب کلیدهای روانشناسی افراد به زبان ساده به همت نشر ذهن آویز به چاپ رسیده است. از جمله موارد مهمی که همه‌ی افراد برای موفقیت و پیشبرد اهدافشان به آن نیاز دارند مفاهیم روان‌شناسی است. این که همه افراد به طور تخصصی این رشته را بدانند قطعا برای همه میسر نیست. اما اگر فرد تا حدودی با بسیاری از اختلال‌های مهم آشنا باشد و آگاهی به مسائل مهم روان‌شناسی داشته باشد خیلی بهتر می‌تواند زندگی کند و شخصیت افراد را با روان‌کاوی از محتویات ذهن‌شان بشناسد و راجع به آنها تا حدودی بهتر قضاوت نماید. در این صورت انسان‌ها با دیگران تعامل بهتری خواهند داشت و یکدیگر را بهتر درک می‌کنند. انسان موجودی اجتماعی است که پیوسته در ارتباط با دیگران می‌باشد و گاهی ناخواسته گرفتار تله‌های زندگی خویش می‌شود، با خواندن این کتاب علاوه بر خودشناسی و آرامش و برقراری ارتباط موثر با دیگران، می‌توانید اشتباهات و تله‌های زندگی خود را شناسایی و اصلاح کنید و در عین حال روان‌شناسی به زبان ساده را فرا بگیرید.
کتاب کلید های روانشناسی افراد
در بخشی از کتاب پیرامون اختلال استرس پس از آسیب می‌خوانیم:
گاهی وقتها اتفاق یا آسیبی در گذشته رخ داده که خطر مرگ برای فرد داشته اما با گذشت زمان همچنان فرد آن رویداد را پیوسته به خاطر می‌آورد و مکرر آن تصاویر جلوی چشمانش است و انگار آن واقعه بار دیگر تکرار می‌شود یا گاهی مرتب در خواب مثل یک کابوس دوباره تجربه می‌شود. در این حالت فرد دچار تنش مزمن یا تحریک‌آمیز می‌شود که اغلب با بیخوابی و ناتوانی در تحمل سر و صداست. امکان دارد شخص در تمرکز و حافظه مشکلاتی داشته باشد. احساس افسردگی ممکن است غلبه کند لذا فرد از موقعیتها یا محیط‌هایی که با آن محرکها روبه‌رو می‌شود اجتناب می‌کند. مثلا شخصی که در جنگ بوده و یک صحنه یا حادثه باعث استرس زیاد او شده گاهی مرتب آن صحنه‌ها پس از سالیان دوباره برایش تداعی می‌شود به طوری که انگار همین الان آن اتفاق برایش رخ داده و اگر در تلویزیون فیلم جنگی ببیند، مجددا آن خاطرات به یادش می‌آید و فرد را دچار بحران می‌کند…
کلیدهای روانشناسی افراد به زبان ساده را امید دین‌پرست و زهرا عزیر محمدی به اتفاق تالیف کرده‌اند و اثر حاضر در 189 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 24 هزار تومان چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است.
واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات
برای خرید کتاب کلیدهای روانشناسی افراد به زبان ساده کلیک کنید