مجموعه داستان “فرشتگانی در سوی درون” به همت انتشارات کتاب پاگرد به چاپ رسیده است. داستان‌های این کتاب از مجموعه‌ی بهترین داستان‌های کوتاه اروپایی 2013 انتخاب شده‌اند. جُنگ داستان‌های کوتاهی که تحت عنوان بهترین داستان‌های اروپایی از سال 2010 هر ساله منتشر می‌شود. مجموعه‌ای از ترجمه‌ی انگلیسیِ داستان‌های کوتاهی که در همان سال در کشورهای مختلف اروپایی منتشر شده‌اند . دبیر مجموعه‌ی سال 2013 که داستان‌های این کتاب از آن مجموعه انتخاب شده‌اند، الکساندر هِمون بوده است. نویسنده‌ی بوسنیایی‌الاصل آمریکایی که چندین جایزه‌ی ادبی آمریکا از جمله جایزه‌ی انجمن قلم و همچنین دو بار جایزه‌ی مطبوعات ملی را برده است. مجموعه سال 2013 عموما از سوی منتقدان به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های این سری ارزیابی شده است. در مجموعه حاضر، داستان‌هایی چون سیمای یک مادر در قابی آمریکایی، موسیقی در بُن استخوان، هجرت، رومیزی نادا و… قرار دارند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

نگاه ظریف زیر چشمی او، اشاره‌ی سرش، لبخند کم رنگش و چشمان درخشان مشکوکش به من بیش از آن چیزی می‌گویند که او در آن پانزده دقیقه وقت تعیین شده در حضور نگهبان می‌توانست بر زبان آورد.

هرگز در زندگی‌ام ندیده‌ام که گریه کند. نه وقتی پدرم مُرد گریه کرد و نه وقتی که خواهرش مُرد. نمی‌تواند،نمی‌توانست، شاید هیچ‌وقت نمی‌خواست یا به خودش اجازه نمی‌داد تا احساسات شدیدش را به طور مستقیم ابراز کند، نه در کلمات و یقینا نه در حرکات عصبی خارج از اراده. وقتی هر کدام از ما به سفری طولانی‌تر از معمول می‌رفتیم مرا در آغوش می‌گرفت و درحالی‌که به نشانه‌ی دلگرمی دادن و حمایت،پشتم را به آرامی نوازش می‌کرد، بوسه‌ای آهسته و کوتاه بر من می‌زد…

فرشتگانی در دو سوی درون را عبدالرضا سالار بهزادی ترجمه کرده و اثر حاضر در 186 صفحه با جلد نرم و قیمت 16 هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید