این طور که فهمیده‌ام، بالاخره در زندگی هرکس معجزه‌ای پیش می‌آید. شاید نتوانم جایزه‌ی نوبل ببرم، رهبر دیکتاتورِ ملتی کوچک در جزایر اقیانوس آرام باشم و یا راه درمانی برای سرطان پیدا کنم ولی اگر همه‌ی این اتفاقات مهم و دیگر اتفاقات شبیه به این را کنار هم بگذاریم، احتمال دارد دست کم یکی از آن‌ها برای من پیش بیاید. شاید یک روز بتوانم قورباغه‌ی بارانی کمیابی را که فقط در شمال آفریقا پیدا می‌شود ببینم یا روزی روی کره‌ی مریخ قدم بگذارم. شاید روزی طعمه‌ی کوسه‌ای بزرگ بشوم. شاید با ملکه‌ی انگلستان ازدواج کنم یا حتی بتوانم یک ماه کامل در آب زنده بمانم. اما معجزه‌ی من کاملا با همه‌ی این‌ها تفاوت داشت: از میان تمامی خانه‌های ایالت فلوریدا، خانه‌ی ما درست در همسایگی خانه‌ی مارگو رات اسپیگلمن واقع شده بود.

اینها بخش‌هایی از رمان “شهرهای کاغذی” اثر جان گرین است که انتشارات کتاب مرو به تازگی اقدام به چاپ آن نموده است. بالاخره در زندگی هرکس معجزه‌ای پیش می‌آید. معجزه‌ی زندگی پسر باهوشی به نام کوئنتین جاکوبسن هم همسایگی با مارگوست، دختر جسوری که عاشق رمز و راز است و خود در روند ماجراجویی‌هایش تبدیل به رمز و راز می‌شود. مارگو غیبش زده و یافتنش تبدیل به معمایی بزرگ شده است. کوئنتین به زودی می‌فهمد که سرنخ‌هایی وجود دارد. سرنخ‌هایی که فقط برای او به جای مانده‌اند…

شهرهای کاغذی را سیاوش صمیمی فرد ترجمه کرده و اثر حاضر در 423 صفحه‌ی رقعی با جلد نرم به چاپ رسیده و با قیمت 31500 تومان به بازار نشر عرضه شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید