فردا 21دی‌ماه مصادف با سالروز تولد شاعر و ترانه‌سرای کشورمان افشین یداللهی است. سالار عقیلی از خوانندگانی بود که رابطه‌ای نزدیک با این شاعر داشت، او می‌گوید: کسی نمی‌تواند به ویژگی‌های شعری افشین یداللهی ایرادی بگیرد؛ چراکه او به معنی واقعی کلمه شاعر بود.

سالار عقیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: افشین یداللهی به‌دلیل توانایی منحصر‌به‌فردش در ترانه و شخصیت دوست‌داشتنی‌اش مورد احترام همه بود و همه او را دوست داشتند؛ اما به این شکل نبود که او نیز با همه در ارتباط باشد و در صحبت‌هایی که با هم داشتیم از افراد زیادی در حوزه موسیقی ناراحت بود. با این حال آدمی نبود که این مسائل را به دل بگیرد و کینه داشته باشد. به‌همین دلیل کسی را نمی‌توان پیدا کرد که از وی رنجیده‌خاطر باشد و به نیکی از او یاد نکند.

این خواننده کشورمان ادامه داد: او به همه احترام می‌گذاشت و با همه با محبت برخورد می‌کرد. البته این نگاه مختص هنرمندان و اهالی ادب نبود و اگر شما از مریض‌های وی نیز سئوال کنید، متوجه می‌شوید که همه آنها عاشقانه افشین یداللهی را دوست داشتند. او شخصیتی تمام و کمال بود و ارتباط بسیار خوبی با مردم داشت و شاید همین ویژگی، یکی از دلایل ماندگاری اوست.

برگرفته از خبر گزاری کتاب ایران ” ایبنا “