روزگار مه‌آلود جابر اثر عبدالمجید نجفی به همت انتشارات فروزش به چاپ رسیده است. روزگار مه‌آلود جابر داستان سرگردانی آدمی است در سویه‌ها و لایه‌های مختلف هستی. روایت زیستی آشفته است میانه واقعیت و خیال، واقعیت‌های خیال‌گونه و خیالاتی واقع‌نما. داستان همچون خوابی پریشان و در هم آغاز می‌شود و پیوستگیِ منطقی روایت همچون کابوس‌های آشفته ناپیداست. اما تنها باید اندکی صبر کرد و با جابر در روایت مه‌آلودش همراه شد. چیزی در مه پنهان است، شاید بخشی از خود ما.

عبدالمجید نجفی زاده سال 1338 در تبریز از نویسندگان معاصر است که علاوه بر نویسندگی، مسائل تئوریک ادبیات داستانی را نیز تدریس می‌کند. برف‌آباد، کت پشمی، گمشدگان جنگل آیسولان، پرنده‌های سحر آمیز و دختری به نام پریا از جمله دیگر آثار اوست. در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هیچ‌چیز وسوسه‌کننده‌تر از تنهایی نیست. کتاب را آرام بست. هجوم اندوه مثل نسیم شبانه بر او وزید و بغض در گلویش آماسید. تکه‌هایی از جملات زن که به آخرین گلایه‌های نومیدانه می‌مانست در ذهنش بریده بریده پژواک یافت: ازدواج نکردم…مشغول به کار…مادرم بیمار…سال‌ها و…! جابر یقین کرد دیگر هیچ‌گاه آن زن را نخواهد دید. صدای آژیر از دور دست شب به گوش می‌رسید و نسیم، برگ‌ها را آرام و با حوصله به صدا در می‌اورد.

-ژاپن؟

این کلمه با طنینی غریب هر از گاه در ذهنش تکرار می‌شد و فرو رفتن نیش دشنه‌ای را در قلبش حس می‌کرد…

روزگار مه‌آلود جابر در 117 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 18 هزار تومان چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید