کتاب «ترانه‌ی شیرین» اثر لیلا سلیمانی با ترجمه افتخار نبوی‌نژاد توسط انتشارات کتاب‌ کوله پشتی منتشر شد.

رمان «ترانه‌ی شیرین» اثر لیلا سلیمانی، برنده جایزه گنکور سال 2016 با ترجمه افتخار نبوی‌نژاد و از سوی انتشارات کتاب کوله‌پشتی راهی بازار نشر شد.

لیلا سلیمانی، نویسنده و روزنامه‌نگار فرانسوی با اصلیت مراکشی است. وی در سال 2016 با کتاب «ترانه‌ی شیرین» معتبرترین جایزه ادبی فرانسه (جایزه‌ی گنکور) را از آن خود کرد. این کتاب که دومین رمان این نویسنده است، بلافاصله بعد از انتشار در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 2016 در فرانسه قرار گرفت.

این کتاب داستان واقعی یک پرستار بچه از جمهوری دومینیکن است. در رمان وی به اتهام قتل دو کودک در نیویورک در سال ۲۰۱۲ میلادی در آستانه محاکمه قرار دارد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:‌ «در قطار برای اینکه گریه نکند دندان‌هایش را به هم می‌فشارد. پیاده که می‌شود بارانی یخ‌زده، مزورانه، مانتو و موهایش را خیس می‌کند. قطره‌های باران از سردر خانه‌ها روی گردنش می‌چکد و بر اثر سرمایی که در تنش نفوذ کرده، می‌لرزد. به محض رسیدن به کنج خیابان خودشان و با وجود خلوت بودن آن، احساس می‌کند زیر نظر است. سرش را برمی‌گرداند، اما کسی را نمی‌بیند. سپس، در تاریک و روشن، بین دو اتومبیل ، چشمش به مردی که چمباتمه زده است می‌افتد.»

کتاب ««ترانه‌ی شیرین»» اثر لیلا سلیمانی با ترجمه افتخار نبوی‌نژاد در 196 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و به‌بهای 15 هزار تومان توسط انتشارات کتاب کوله‌پشتی منتشر شده است.