“رئیس جمهور گم می‌شود” عنوان کتابِ جذاب این روزهای بازار نشر است که به همت نشر کتاب مرو به چاپ رسیده است. رمان رئیس جمهور گم می‌شود حاصل همکاری رئیس جمهور سابق ایالات متحده امریکا، بیل کلینتون و یکی از پرفروش‌ترین نویسنده‌های حال حاضر دنیا و آمریکا، جیمز پترسون است که درون‌مایه‌ای سیاسی-جنایی دارد. این رمان یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های تمام طول تاریخ است به طوری که تنها در ماه نخست ورود خود به بازار موفق شد یک میلیون نسخه چاپی در آمریکای شمالی به فروش برساند و رکورد جدیدی از فروش آثار داستانی بر جای بگذارد.

رمان با توصیف یک تهدید آغاز می‌شود. دشمن مشغول برنامه‌ریزی برای یک حمله بی سابقه علیه آمریکا است. ترس و ابهام واشنگتن را فرا گرفته. همه جا زمزمه‌هایی درباره حمله سایبری، جاسوسی و البته یک خائن در کابینه دولت به گوش می‌رسد. رئیس جمهور خود به یکی از مظنونین تبدیل و بعد گم می‌شود! سرعت و ضرباهنگ رمان، بسیار بالا است و تمام اتفاقات آن ظرف مدت سه روز رخ می‌دهند. به گفته منتقدان، آن را می‌توان یکی از دراماتیک‌ترین رمان‌های چند دهه اخیر نام برد، چرا که اتفاقات آن می‎توانند در دنیای واقعیت نیز به وقوع بپیوندند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

یک آدم چند سال می‌تونه بدون پول زندگی کنه؟ و اگه مردم پول نداشته باشن، چطور بخش‌های مختلف اقتصاد می‌تونن راه بیفتن؟ چطور فروشگاه‌های بزرگ بدون مشتری می‌تونن سرپا بمونن؟ حالا چیزی درباره‌ی بخش‌های وابسته به اینترنت صنعت نمی‌گم. اونجا که دیگه هیچی نمی‌مونه، مطلقا نمی‌مونه.

ریشتر ناله‌کنان می‌گوید: “وای خدای من. این خیلی بدتر از چیزیه که تصور می‌کردم.”

اوگی می‌گوید: “این خیلی بدتر از چیزیه که هرکسی بتونه تصور کنه. ایالات متحده به بزرگ‌ترین کشور جهان سومی روی زمین تبدیل می‌شه.”

رئیس جمهور گم می‌شود را بامداد بهنام ترجمه کرده و اثر حاضر در 600 صفحه رقعی با جلد نرم چاپ و با قیمت 49 هزار تومان به بازار نشر عرضه شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید