دختران بلند پرواز اثر مشترک النا فاویلی و فرانچسکا کاوالی به همت نشر پردیس آباریس به چاپ رسیده است.آیا اگر سیندرلا یک مرد بود،حاضر بودید داستان آن را برای پسرهایتان بخوانید! در بسیاری از داستان‌های  قدیمی که ما برای دخترانمان می‌خوانیم،سرنوشت دخترِ داستان به دست خودش نیست و بدون کمک یک شاهزاده،برادر یا مرد دیگری نمی‌تواند کاری انجام دهد!بنابراین وقتی دختران به مدرسه راه می‌یابند،نسبت به پسران اعتماد به نفس کمتری دارند.چرا اینگونه است؟

می‌گویند آنچه می‌شنوی همان می‌شوی.اما زمانی که شما اصلا نشنوید که کسی مانند شما خبرساز باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ هنگامی که شما در داستان‌ها،انیمیشن‌ها،فیلم‌ها و کتاب‌ها فقط از موفقیت مردان بشنوید چه اتفاقی می‌افتد؟

نویسندگان کتاب “دختران بلند پرواز” تصمیم گرفته‌اند کاری انجام دهند و به همین منظور کتابی با صد داستان واقعی از دختران بلند پرواز و پیشگام نوشته‌اند که توانسته‌اند با تمام موانع موجود به موفقیت‌های بزرگی دست یابند.فضانوردان،دانشمندان،آشپزها،نقاش‌ها،قاضیان،ورزشکاران و… همه زنان فوق‌العاده‌ای که توانسته‌اند و هنوز هم می‌توانند مسیر تاریخ ما را در حوزه‌ی مورد علاقه‌ی خودشان دگرگون سازند.در این کتاب از انوشه انصاری فضانورد ایرانی گرفته تا آمنه الحداد وزنه بردار اماراتی،خواهران برونته نویسندگان انگلیسی،فریدا کالو نقاش مکزیکی،نتی استیونس متخصص ژنتیک آمریکایی،سیمون بیلس ژیمناستیک کار آمریکایی،سیمین دانشور نویسنده‌ی ایرانی و…سخن به میان می‌آید و پنجره‌ای به موفقیت‌های بین المللی شان گشوده می‌شود.کتاب حاضر در 232 صفحه،قطع وزیری و با جلد نرم منتشر شده و قیمت آن 52 هزار تومان است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید