من بنیان‌گذار،رئیس و مدیر عامل یک دفتر کارآگاهی هستم که اسم خودم را روی آن گذاشته‌ام.آژانس خرابکار،بهترین آژانسِ کارآگاهی شهر است و احتمالا بهترین در کشور و حتی شاید در جهان!

کتابی که در دست شماست،تاریخچه‌ی زندگی من به عنوان یک کارآگاه است.اتفاق‌های این کتاب،کاملا واقعی و همه‌ی نقاشی‌های آن کار خودم است.البته می‌خواستم تصویرگری کتاب را به همکارم بدهم،اما خب او نقاشی‌هایش خیلی تعریفی نداشت!

این توصیف تیمیِ خرابکار از خودش است که تصمیم گرفته یک آژانس کارآگاهی راه بیندازد،اما دست‌وپا چلفتی‌هایش باعث شده بیشتر خرابکاری به بالا بیاورد تا حل پرونده‌های مختلف.تیمی شخصیت خلق شده توسط استفان پَستیس خاطراتش را مرحله به مرحله به نگارش درآورده.از خرابکاری‌های کوچک و بزرگش تا شرح آشنایی با آدم‌های عجیب و غریب.به قول خود تیمی،یک منتقد ناشناس درباره‌ی خاطراتی که به نگارش درآورده،گفته: “گنجی برای هر کسی که بخواهد کارآگاه شود”! البته راست و دروغ این قضیه با خود تیمی.

جلد اول تیمی کارناگاه را زهره خرمی ترجمه کرده و نشر پرتقال این کتاب را در 291 صفحه با جلد نرم و قطع رقعی چاپ و با قیمت 21 هزار تومان عرضه کرده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید