کتاب جنجالی مایکل وولف با عنوان “آتش و خشم” پیرامون پشت پرده انتخابات و ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا به همت انتشارات معیار اندیشه به چاپ رسیده است. تقریبا همه در ستاد انتخاباتی ترامپ که هنوز جمع کوچکی را تشکیل می‌دادند خود را تیمی باهوش و واقع‌بین می‌دانستند و به اتفاق، توافق نانوشته‌ای هم بینشان بود: نه تنها دونالد ترامپ رئیس جمهور نمی‌شود، بلکه شاید بهتر است که اصلا نشود. خوشبختانه پذیرش اصل اول به معنی این بود که لازم نیست اصل بعدی مشکل‌ساز شود. هنگامی که کارزار انتخاباتی به پایان رسید، ترامپ امیدوار شده بود. دوست قدیمی ترامپ راجر آیلز معمولا می‌گفت: “اگر دوست داری شغلی در تلویزیون پیدا کنی، اول در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کن!” حالا ترامپ به تشویق آیلز روی شایعات درباره راه انداختن یک شبکه تلویزیونی سیر می‌کرد. ترامپ به آیلز این اطمینان را داد که از این کارزار با برندی بسیار قویتر و فرصتهای بیشمار بیرون خواهد آمد. یک هفته قبل از انتخابات او به آیلز گفت: “این خیلی بیشتر از اون چیزیه که من تصور می‌کردم. من به باختن فکر نمی‌کنم، به خاطر این‌که این باختن نیست. ما کلا برنده‌ایم”

دونالد ترامپ و گروه کوچک کارزار انتخاباتی‌اش آماده آن بودند که با “آتش و خشم” ببازند. آنها آماده  بردن نبودند. اما نتایج انتخابات، شگفتی بزرگی برای آمریکا و جهان بود. نتایجی که درِ ورودی کاخ سفید را به دونالد ترامپ نشان می‌داد.

آتش و خشم را علیرضا حسینی و مهرداد مهاجر به اتفاق ترجمه کرده‌اند و کتاب حاضر در 430 صفحه رقعی با جلد نرم و قیمت 21 هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید