“دعای دریا” جدیدترین کتابِ خالد حسینی توسط پریسا سلیمان زاده و زیبا گنجی به اتفاق ترجمه شده و توسط انتشارات مروارید چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شده است. دعای دریا برگرفته از سرگذشت آیلان کُردی پسربچه‌ی پناهجوی سه ساله‌ی سوری است که در تلاش برای رسیدن به امنیت در اروپا، سپتامبر 2015 در دریای مدیترانه غرق شد. پس از مرگ آیلان، در طی یک سال 4176 نفر دیگر در تلاشی مشابه، کشته یا ناپدید شدند. کتاب حاضر به هزاران پناهنده‌ای تقدیم شده که در گریز از جنگ و ناامنی، جان خود را در دریا از دست داده‌اند. خالد حسینی نویسنده افغان در کشورمان با رمان محبوب بادبادک باز شناخته و بدل به نویسنده موفقی شد. حسینی در افغانستان به دنیا آمد ولی به خاطر دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. این نویسنده و خانواده‌اش اکنون پناهنده سیاسی در آمریکا هستند. هر چند خالد حسینی به زبان‌های فارسی و فرانسه تسلط کامل دارد اما برای نوشتن داستان‌های خود، زبان انگلیسی را ترجیح می‌دهد و با آن احساس راحتی بیشتری می‌کند.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

در ازدحام قسمت قدیمی شهر، ما مسلمان‌ها مسجدی داشتیم و مسیحی‌های محله‌مان هم کلیسایی و بازار بزرگی بود برای همه که در آن غوغایی برپا بود از چانه‌زدن بر سر اجناس، از آویزهای طلا گرفته تا لباس عروس و محصولات تازه.

کاش به خاطر داشتی آن کوچه پس‌کوچه‌های آکنده از بوی کبه را و آن عصرهایی را که همراه مادرت برای هواخوری به میدان ساعت می‌رفتیم…

دعای دریا در 46 صفحه مصور رقعی بر روی کاغذ گلاسه روغنی با جلد نرم چاپ و با قیمت 15 هزار تومان عرضه شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید