کتاب باغبان شب اثر جاناتان آکسیِر و با ترجمه ثمین نبی‌پور به همت نشر افق به چاپ رسیده است. جاناتان آکسیِر مدرس داستان‌نویسی خلاق و ادبیات کودک است و به گفته‌ی خودش برای بچه‌های عجیب و غریب داستان‌های عجیب و غریب می‌نویسد. باغبان شب به سرعت در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و کتاب برگزیده‌ی وب سایت آمازون در سال 2014 و برگزیده‌ی انجمن کتابخانه‌های آمریکا در سال 2015 شد. آکسیر در این رمان با روایت منحصر به‌فردش یادآور نویسندگانی چون هنری جیمز و ادگار آلن پو است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

کیپ همیشه فکر می‌کرد پزشک‌ها فرقی با جادوگرها ندارند، چون می‌توانند دستِ مرگ را با کمک وسیله‌ها و کتاب‌هایشان از زنده‌ها کوتاه کنند.دکتر کراوچ آن‌قدر سن و سال داشت که به درد جادوگری بخورد، اما به جای ریش بلند، ته ریشی سفید و انبوه داشت که مثل تکه‌های مثلثی شکل پنیر از دو طرف صورتش رشد کرده بودند.کیپ همین‌طوری برای ادامه‌ی مکالمه گفت: “حتما پزشک بودن کار سختیه…دیدن این همه آدم مریض.”

-چی گفتی؟

دکتر کراوچ سرش را از کتابی که می‌خواند بلند کرد: “اوه،بله…فکر می‌کنم این شغل برای کسانی که دل‌نازک‌ترند سخت باشه. زن‌ها و بچه‌ها واین‌ها. اما برای من خیلی هم عالیه”…

باغبان شب در 408 صفحه‌ی رقعی با جلد نرم و قیمت 28 هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.

واحد خبرگزاری موسسه گسترش فرهنگ و مطالعات

برای خرید و ثبت سفارش این کتاب کلیک کنید